Neden Thermobor?

Neden Thermobor?

Bor katkılı celluloz izolasyon malzemesi Ses,ısı ve yangın yalıtım sistemleri tasarruflu olmalarının yanında çevre dostudur.

Binalarda en çok yangın çıkan yer çatı katlarıdır.Bir yangında ölümler çoğunlukla duman nedeniyle zehirli gaz soluma ya da karbonmonoksit zehirlenmesi gibi nedenlerden olmaktadır.

Karbonmonoksit zehirlenmelerinin halk içindeki diğer adı kan zehirlenmesidir. Yangın yalıtımı; yapı içerisinde yangının yayılmasını, dolayısıyla zehirli gazların çıkışını geciktirerek yangın mahallinden kaçılması için gerekli zamanı kazandırır.

Thermobor içerisindeki bor bileşenleri sayesinde yangın ilerleme ve yangın geçiktirme gibi avantajlar sağlamaktadır.

Dikkat:Yangın yalıtımı yaparken amacınız yangını çıktığı bölgede hapsetmek ve yangından kaynaklanan zararın artmasını engelemektir!

“Yangın yalıtımında doğru tercih thermobor”

Ses yalıtımı günümüzde gerek evlerde, gerekse iş yerlerinde en çok kullanılan yalıtım türleri arasında yer almaktadır. Bunun nedeni binalarda yapılacak gürültülerin diğer ev sahiplerini etkilememesidir. Bundan dolayı ses yalıtım sistemleri de en az ısı yalıtım sistemleri kadar önemlidir.

Isı ses ve yangın yalıtımını aynı anda sağlayan THERMOBOR doğal lif yapısı sayesinde çok iyi ses yalıtıcısıdır.Uygulama tek parça olduğu için ses köprüsü oluşmaz,sinemalar ,sütüdyolar ,toplantı

salonları ve gerekli görülen tüm ses yalıtımları için kullanılabilir.

Bor katkılı ısı ses yangın yalıtımı Thermobor çatı ve teraslarda yapılacak ısı yalıtım uygulamaları ile iç mekanlardaki havanın verim sürekliliğini koruyarak, bireyler için üstün niteliklere sahip yaşam alanları oluşturmaktadır.

“Isı ses ve yangın yalıtımında doğru tercih thermobor”