SES YALITIMI

SES YALITIMI

Ses yalıtımı günümüzde gerek evlerde, gerekse iş yerlerinde en çok kullanılan yalıtım türleri arasında yer almaktadır. Bunun nedeni binalarda yapılacak gürültülerin diğer ev sahiplerini etkilememesidir. Bundan dolayı ses yalıtım sistemleri de en az ısı yalıtım sistemleri kadar önemlidir.

Isı ses ve yangın yalıtımını aynı anda sağlayan borlu yalıtım malzemesi THERMOBOR doğal lif yapısı sayesinde çok iyi ses yalıtıcısıdır.Uygulama tek parça olduğu için ses köprüsü oluşmaz,sinemalar ,sütüdyolar ,toplantı

salonları ve gerekli görülen tüm ses yalıtımları için kullanılabilir.

Ses yalıtım sistemleri sadece bina içerisinde ki gürültülerin engellenmesi için değil aynı zamanda bina

dışarısından gelecek seslerinde engellenmesine olanak sağlamaktadır.

Tüm bu nedenlerden dolayı ses yalıtım sistemleri oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Isı yalıtım sistemlerinde olduğu gibi, ses yalıtım sistemlerinin doğru bir şekilde uygulanması gerekmektedir.

Doğru uygulanan ses yalıtım sistemleri, ses yalıtımında maksimum fayda ve verim sağlamaktadır. Özellikle duvarlar arasında çift katmanlı olarak uygulanması ses yalıtımına oldukça büyük fayda sağlar. Çünkü çift katmanlı olarak uygulanan ses yalıtım sistemleri hem dışarıdan gelen sesleri ev içerisine sokmamakta hem de ev içerisinde ki sesin dışarıya iletilmesini engellemektedir.

“Ses yalıtımında doğru tercih thermobor”